21:45 / E Martë, 13 Shkurt 2018

Djali i legjendës së Barcelonës: Kush jam unë t’i them jo Real Madridit?

Justin Kluivert është shndërruar në një futbollist profesionist në Eredevise të Holandës.

Në moshën 18-vjeçare, djali i Patrick Kluivert e njeh kaluarën e babit, por nuk i mbyll derën një transferimi hipotetik të Real Madridit.

“Barcelona është në zemrën time, por kush jam unë për të thënë jo Real Madridit? Më pëlqen Premier League. Arsenal, Chelsea, Tottenham apo United janë tërheqës dhe unë e shoh veten duke luajtur në të ardhmen,” tha Justin.

“Edhe nëse agjenti im më jep mundësi, unë jam ai që merr vendime, babai im nuk ndërhyn, ai e di që nuk është ajo që dua”, përfundoi ai. /IndeksOnline/