08:23 / E Enjte, 15 Nëntor 2018

Djokovic mposhtë Zverev dhe arrinë gjysmëfinalen

Numri një i botës, Novak Djokovic është bërë tenisti i parë që ka arritur gjysmëfinalen e garave të ATP pas fitores ndaj Alexander Zverev.

Pas një dominimi total në setin e parëm 31-vjeçari serb dominoi edhe në setin e dytë për ta mposhtur gjermanin me rezultat, 6-4, 6-1.

Djokovic, i cili e kërkon këtë titull që prej vitit 2015, e ka arritur fazën e 1/4-tës më në fund, transmeton IndeksOnline.

”Nuk mendoj se ishte përballje e jashtëzakonshme, por fitorja është fitore”, tha ai.

”Kam luajtur mirë në të dyja setet”.

”Nuk kam servuar edhe aq mirë, por kundërshtari bëri disa gabime, që më ndihmuan të fitoj”./IndeksOnline/