15:48 / E Enjte, 15 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Donald Trump dhe Kim Jong Un do të takohen përsëri

Presidenti amerikan Donald Trump do të takohet përsëri me liderin e Koresë Veriore, Kim Jong Un.

Këtë lajm e ka konfirmuar zëvendës-presidenti amerikan Mike Peance gjatë ditës së sotme, transmeton Indeksonline.

Takimi i dytë pritet të mbahet para vitit të ri. Qëllimi i këtij takimi do të jetë indetifikimi i armëve nukleare në Korenë Veriore.

“Absolutisht e domosdoshme që në samitin tjetër që ne të vijmë me një plan për indetifikimin e të gjitha armëve në pyetje.”, u shprehë Mike Peance për NBC./Indeksonline/