15:50 / E Diele, 10 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Dy deputetë të opozitës morën pjesë në votimin e Buxhetit 2018

Deputetë të Kuvendit të Kosovës sot kanë marrë pjesë në votimin e Buxhetit të vitit 2018.

Në seancë munguan deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje, nga i cili subjekt morën pjesë vetëm dy përfaqësues të saj, Ali Lajçi dhe Adem Mikullovci. Kurse, deputetë të LDK-së kanë qenë pjesëmarrës në këtë seancë.

Nga 64 deputetë sa kanë votuar, 62 kanë qenë pro, kurse 2 kundër.

Indeksonline merr vesh se dy deputetë të opozitës kanë qenë pjesëmarrës në votimin e Buxhetit të 2018-ës.

Kujtojmë se për këtë Buxhet ka pasur pakënaqësi të mëdha që janë shpehur nga opozita në seanca të Kuvendit./Indeksonline/