16:11 / E Shtunë, 24 Tetor 2020

Dy gola për tetë minuta në klasike, spektakël i vërtetë

Dy gola janë shënuar në start të klasiken em adhe mes Barcelonës dhe Real Madridit.

Fede Valverde arriti ta shfrytëzoj për mrekulli asistimin e Karim Benzemas në minutën e 5-të dhe shënoj për 0:1.

Në minutën e 8-të, Barcelona arriti qå ta barazoj rezultatin. Jordi Alba e gjeti bukur Ansu Fatin që shënoj për 1:1./Indeksonline/