22:46 / E Diele, 04 Mars 2018

Dzeko mban një rekord të “frikshëm”

Edin Dzeko me dygolëshin e mbrëmshëm kundër Napolit arriti shifrën e 50 golave në Serie A me Romën.

Boshnjaku ka shënuar 50 gola edhe me Manchester Cityn në Premierligë dhe 66 me Wolfsburgun në Bundesligë.

31 vjeçari bëhet futbollisti i parë që arrinë shifrën 50 gola në tri nga pesë ligat më të forta në Botë. /IndeksOnline/

Temat: