20:38 / E Martë, 26 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

“E dua të fejuarën, por e dashura e re po më çmendë”

E dashura psikologe: Seksi me të fejuarën time po shkon drejtë ‘murit’, por kohët e fundit kam takuar një tjetër vajzë dhe ne po kalojmë një kohë të mahnitshme në shtrat.

Tani po pyes nëse duhet të përfundoj fejesën time dhe të ndjekë dashurinë me këtë vajzën tjetër.

U ndjeva si një nxënës përsëri dhe brenda një jave ne kishim seks më të vërtetë të nxetë. Ajo jeton vetëm 15 minuta larg nga unë dhe kështu unë jam në gjendje ta shoh shpesh atë. Ajo thotë se cmendet për mua. Unë mendoj se ajo është pak më e vjetër nga gjërat që ajo thotë, por nuk i kam kërkuar gjithqka asaj. Ajo po thotë se po kërkon vetëm një marrëdhënie të rastësishme.

Seksi është mahnitës. Ajo ka një trup të bukur dhe nuk ka frikë ta tregojë atë. Ajo madje e bën me dritat ndezë, diqka që unë kurrë nuk e bëj. mezi pres që të kaloj koha e krishtlindjeve me familjen dhe të largohen nga e fejuara për disa orë

Ndihem kaq fajtor dhe e urrej gënjeshtrën, por e kam të vështirë të mos e mbajë buzëqeshjen në fytyrë. Po mendoj ta përfundoj fejesën time, por kam frikë nga pasojat.

Unë jam 29 vjeqare dhe e fejuara ime e bukur është 26 vjeqare. Ne jemi bashkë për katër vjetë dhe jam thellë i interesuar për të, por marrëdhënia jonë e pasionuar është bërë e zakonshme.

Përpjekjet e mija për të diskutuar me të se si të ndryshojmë marrëdhënien tonë seksuale duket se ka rënë në vesh të shurdhër.

Unë nuk isha duke kërkuar ndonjë vajzë tjetër, por një natë vonë u përplasëm në një supermarket.

Ajo po kërkonte verë dhe po blinte birrë dhe disi nisëm të bisedonim. Ajo vazhdoj në parkun e makinave dhe unë papritmas e kuptova që ne po flirtonim. Natën tjetër në të njëjtën kohë i rashë nga supermarketi dhe ajo hyri. Biseduam dhe e lamë të shkonim për një pije.

Psikologia përgjigjet: Marrëdhënia me të fejuarën tuaj ishte në telashe shumë kohë para se ta takonit këtë vajzë dhe do të duhet të zgjidhni.

Ajo mund të totë tani se është e lumtur me një marrëdhënie seksuale, por marrëdhënia juaj nuk qëndron ende. Kjo ‘flakë’ do të vazhdoj dhe njëri prej jush do të kërkoj më shumë.

Nëse ende e doni të fejuarën tuaj ju duhet që të jeni të gatshëm të adresoni arsyet themelore pse jetës suaj seksuale i mungon interesi.