23:51 / E Diele, 18 Nëntor 2018 / indeksADMonline

E gjithë Shqipëria nesër me Norvegjinë, mësojeni pse

Fati i Shqipërisë për të qëndruar në ligën C është në duart e skuadrave tjera.

Për të qëndruar në Ligë C, kombëtarja e Shqipërisë duhet të shpresojë në barazimin ose humbjen e Qipros dhe Malit të Zi, shkruan Indeksonline.

Nëse nesër Qipro humbet nesër ose barazon me Norvegjinë atëherë Shqipëria mbetët në ligën C. Nëse Qipro fiton atëherë Shqipëria duhet të presë ndeshjen mes Malit të Zi dhe Rumanisë.

Në ligën C ekipet që gjendën në vendet e treta për momentin janë Greqia, e cila e ka siguruar mbijetesën, Shqipëria, Qipro dhe Mali i Zi./Indeksonline/