15:58 / E Enjte, 24 Nëntor 2022 / B O

E katërta ndeshje në Botëror që përfundon pa gola

Ndeshja mes Uruguajit dhe Koresë së Jugut ka përfunduar pa gola. Skuadra latine ishte më e mirë në lojë, por që nuk arriti të gjej rrjetën në 90 minuta.

Suarez, Nunez e Cavani nuk arritën të depërtojnë në mbrojtjen e çeliktë aziatike të udhëhequr nga mbrojtësi i Napolit, Kim.

Nga ora 17:00 zhvillohet ndeshja tjetër e grupit në mes të Portugalisë e Ganës./Indeksonline/