22:31 / E Martë, 09 Tetor 2018 / indeksADMonline

E la Italinë pa Botëror, tash merr drejtimin e skuadrës së Serie A

Giampioro Ventura ka marrë drejtimin e skuadrës së fundit në renditjen e Serie A, Chievo Verona.

70 vjeçari ka nënshkruar kontratë dy vjeçare dhe do të mundohet ta shpëtoj skuadrën nga rënia në Serie B.

Kujtojmë se Ventura do të mbahet mend për të keq në Itali pasi deri sa drejtonte Kombëtaren nuk arriti të kualifikohej në Kupën e Botës. /IndeksOnline/