18:28 / E Diele, 11 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Zyrtare: Skuadra e Serie A shkarkon trajnerin

Gian Piero Ventura përsëri është i papunë.

Italiani është shkarkuar nga detyra e kryetrajnerit të Chievos vetëm pas katër ndeshjeve.

Ky largim erdhi pas barazimit 2-2 kundër Bolognas në ndeshjen e xhiros së 12-të të Serie A.

Ventura pas katër ndeshjeve ka arritur të grumbulloj vetëm një pikë, tri humbje dhe një barazim.

Pas 12 ndeshjesh, Chievo është e fundit me 0 pikë pasi që kishte filluar sezonin me tri pikë minus. /IndeksOnline/

Temat: