07:49 / E Enjte, 08 Mars 2018 / indeksADMonline

E pabesueshme: Gruaja shpëton jetën e majmunit të palindur (Video+18)

Një grua ka treguar se gjërat që na duken të pabesueshme, mund të bëhen të besueshme, reale.

Kjo pasi, Padtama Kedkuerviryanon shpëtoi jetën e një majmuni të palindur duke kryer një prerje cezariane kur nëna e saj u shkel nga një veturë, shkruan Daily Mirror, transmeton Indeksonline.

Përkundër mungesës së trajnimeve mjekësore, kjo grua 36 vjeçare kujtoi lindjen e fëmijës së saj, dhe mori një thikë të mprehtë dhe shpëtoi majmunin e palindur në nënën e vdekur të tij.

Shikoni videon për më shumë: