08:56 / E Hënë, 19 Mars 2018 / indeksADMonline

E tradhtoj të dashurin herë pas here me kolegun tim! Duhet të ndahem nga ai?

Bëj seks ndonjëherë me kolegun tim, por unë tashmë kanë një të dashur serioz.

Unë jam 24 vjeçe, i dashuri im është 22 dhe ne jemi së bashku për dy vjet.

Ai është një djalosh me të vërtetë i ëmbël, por pak i papjekur.

Kur u takuam së pari, ai dukej shumë i prirur. Megjithatë, më pas ai më mashtroi vetëm pasi filluam zyrtarisht të dilnim.

Unë kam qenë shumë e lënduar por e kam falur, pas kësaj ngjarje ai ka qenë besnik.

Jo shumë kohë pasi ai më tradhtoi, firma ime solli një koleg të ri nga zyra në Veri.

Ai është 28 dhe duhet ta pranojë që kishte shkëndija në shikim të parë.

Unë pata ndjenjën që edhe ai më pëlqente mua.

Një natë ne shkuam në një pub pas punës.

Ne të dy u dehem pak dhe shkuam jashtë.

Njëri nga kolegët tanë erdhi jashtë për cigare dhe ai filloi të qeshte duke na thënë “merrni një dhomë”.

Kështu që ne bëmë atë dh e patëm një natë të mrekullueshme së bashku.

Në ëngjes ne folëm për vjetët dhe u pajtuam që të kishim një lidhje kolegjiale në punë.

Unë nuk i kam treguar të dashurit tim se çfarë ndodhi atë natë. Mendoj se kjo do bëj që ne të përfundojmë lidhjen.

Ky djalë punon në zyrën tonë një ditë në javë. Pas kësaj ne do zinim njëri-tjetrin duke e shikuar dhe duke dhuruar nga një buzëqeshje, asgjë më shumë.

Pastaj, një natë tjetër, ne përsëri shkuam në një pub dhe përsëri përfunduam duke fjetur së bashku.

Kjo rezultoi që ai tani të lëvizte nga Veriu, të shpërngulej në Jug dhe mendoj se ai mban shpresat që ne të jemi së bashku me kohë të plotë, jo herë pas here.

Unë nuk e di se çfarë të bëj dhe kjo më bën të ndihem tmerrshëm.

Ky koleg nuk ka asnjë ide që unë tashmë kam një të dashur dhe partneri im nuk e di që unë kam qenë jobesnike.

Nuk jam e sigurt se me cilin djalë duhet të jem.

Përgjigja:

Është koha t’i bashkoni mendimet tuaja, dhe nëse ndihmon, do të thotë se i dashuri juaj i tanishëm, me atë të cilin jeni tani, nuk po jep as sa ty të nevojitet në lidhjen e juaj- përndryshe, pse ti do e tradhtoje atë?

Nëse ndiheni më mirë me kolegun e juaj, tregoni të dashurit tuaj me mirësi, se lidhja juaj ka mbaruar, po është më mirë që të lini 1 muaj kohë para se ju të bashkoheni me djalin e ri./Indeksonline/