12:00 / E Enjte, 18 Tetor 2018 / indeksADMonline

Edi Rama ia publikon Sali Berishës një fotografi në kazino

Teksa ish-kryeministri Berisha akuzon kreun aktual të qeverisë, se po synon të krijojë monopolin e basteve online, kryeministri Edi Rama e akuzon se ai dhe PD synon të mbrojë “Bastet”.

“Beteja” mes tyre për këtë çështje është zhvendosur në rrjetet sociale, e pikërisht në njërin prej tyre, në Instagram, kryeministri Rama ka postuar edhe një foto të Sali Berishës në fillim vitet ’90 teksa është në një kazino.

Rama e ka marrë foton nga programi “Top Story”, i cili u transmetua të mërkurën në Top Channel.

“Nga kazinotë elektronike tek shpifjet elektronike. Por bastet nuk i shpëton dot më as dëshpërimi i lojtarëve të fatit, as paraja e krimit të organizuar që financon industrinë e baltës kundër mbylljes së tyre dhe as hungërrimat e derrave apo pickimet e mushkonjave të kënetës mediatike”, shkruan Rama në postimin e tij.