20:38 / E Hënë, 11 Shkurt 2019

Ekskluzive/ Amatorizëm apo profesionalizëm?

Stinori pranveror i Superligës do t’i gjejë  pesë skuadra me trajnerë të rinjë. Ferizaji me Bylbyl Sokolin, Drita me Ardian Nuhiun, Kek-u me Alban Dragushën, Llapi me Xhengiz Rexhepin dhe Trepça 89 me Sabit Osmanin.

Kur ka kaluar gjysma e kampionatit, 12 ekipet tona të Superligës janë menaxhuar nga 25 trajnerë qoftë për një periudhë të shkurtë apo më të gjatë.

Kjo tregon për politikën amatore të menaxhimit, sepse ende nuk ka filluar stinori pranveror e kush e di se sa do të rritet kjo shifër deri në përfundim të kampionatit.

Indeksonline, ju sjellë të gjithë trajnerët që kanë qenë dhe janë pjesë e skuadrave elitare në këtë edicion.  

Ballkani:

Sami SERMAXHAJ

Bekim SHOTANI

Drenica:

Tahir LUSHTAKU

Drita:

Shpëtim DURO

Afrim SHAHINI

Ardian NUHIU

Bekim ISUFI

Feronikeli:

Zekirja RAMADANI

Sulejman STAROVA

Flamurtari:

Arsim THAÇI

Ferizaj:

Afrim TOVËRLANI

Bylbyl SOKOLI

Gjilani:

Sadat PAJAZITI

Kek-u:

Enis NASUFI

Alban DRAGUSHA

Liria:

Vincenco ALBERTO

Blerim ZHERKA

Bedredin GJINALI

Llapi:

Xhengiz REXHEPI

Bekim SHOTANI

Fadil ADEMI

Bylbyl SOKOLI

Prishtina:

Mirel JOSA

Trepça 89:

Sabit OSMANI

Gugash MAGANI.

/Indeksonline/