12:52 / E Mërkurë, 18 Prill 2018

Eksperiment: A punon motori me pistonA� druri [Video]

NjA� ‘YouTuber’ rus pA�rpunoi katA�r pistonA� druri pA�r motorin 1,6 litA�rsh tA� makinA�s sA� tij, instaloi ato dhe provoi ta shoh se a punon motori.

Ka storie qA� thonA� se mund tA� zA�vendA�sohet njA� piston i prishur me njA� tA� tillA� tA� bA�rA� nga druri. Por a qA�ndron kjo?

Kjo video qA� shfaqA� njA� makinA� VAZ-2016 me katA�r pistonA� tA� bA�ra prej drurit, mund tA� na japA� njA� pA�rgjigje mA� tA� mirA�. /IndeksOnline/

Video 1:

Video 2: