10:32 / E Martë, 28 Gusht 2018 / indeksADMonline

Eros Grezda arrinë në Glasgow për testet mjekësore te Rangers

Rangers është pranë arritjes së marrëveshjes me Osijek për transferimin e anësorit, Eros Grezda në Ibrox.

Siç shkruan The Scottish Sun, reprezentuesi shqiptar tashmë ka arritur në Glasgow për testet mjekësore para kalimit 2 milionësh te Rabngers.

Rangers tashmë ka kompletuar 12 përforcime këtë verë, ku Kyle Lafferty ishte përforcimi i fundit, transmeton IndeksOnline.

Dhe skuadra skoceze me përforcimet e bëra, ka pasur një start brilliant në sezonin e ri nën urdhrat e Steven Gerrard.

Rangers është përforcuar edhe me dy lojtarë nga futbolli kroat – Nikola Katic dhe Borna Barisic prej Slaven Belupo, respektivisht Osijek./IndeksOnline/