09:08 / E Mërkurë, 21 Nëntor 2018 / indeksADMonline

”Falë tre-golëshit të Arbërit, Kosova vazhdon tutje” – Heerenveen përgëzon Zenelin

Arbër Zeneli ishte heroi i Kosovës mbrëmë në stadiumin e Prishtinës, ”Fadil Vokrri”.

Super sulmuesi i Kosovës ia dhuroi fitoren skuadrës së Bernard Challandes me tre-golësh fantastik.

Përveç tre golave të Zenelit, një gol i takoi edhe mbrojtësit, Amir Rrahmani, transmeton IndeksOnline.

E natyrisht paraqitja impresive e Zenelit nuk i ka ikur as klubit të tij, Heerenveen.

Klubi holandez, pas ndeshjes, i ka dedikuar një postim në Twitter tre-golëshit të Zenelit dhe kualifikimit të Kosovës.

”Përfundim në Prishtinë. Duke iu falënderuar tre-golëshit të Arbër Zenelit, Kosova fiton me shifrat, 4-0 ndaj Azerbajxhanit”, shkroi Heerenveen në Twitter./IndeksOnline/