15:36 / E Martë, 04 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Zeneli, De Ligt, Sol – formacioni më i mirë i javës në Holandë

Arbër Zeneli u shqua edhe për një tjetër paraqitjeve impresive në fundjavë në kampionatin holandez.

Reprezentuesi kosovar shkëlqeu për skuadrën e tij në fitoren e fundjavës që lamë pas.

Madje, 23-vjeçari edhe ka shënuar një gol, të cilin ia dedikoi gjyshit të tij.

Kështu, Zeneli është përfshirë në formacionin më të mirë të javës në kampionatin elitar holandez.

Përndryshe, deri më tani këtë sezon, Zeneli ka 3 gola dhe ka dhuruar 8 asistime./IndeksOnline/