12:33 / E Premte, 07 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Zeneli flet rreth interesimit të Fenerbahces

Paraqitjet pozitive të Arber Zenelit kanë rënë në sytë e disa prej gjigantëve evropianë.

Njëra ndër to është edhe skuadra e famshme turke, Fenerbahce, e cila kanë shprehur interesim për transferimin e tij.

Rreth këtij interesimi ka folur lojtari i Përfaqësueses së Kosovës, i cili ka thënë se ka dëgjuar për interesimin e turqve.

“Kam dëgjuar se për shërbimet e mia po interesohet Fenerbahce”.

“Të lidhet emri im me një gjigant turk është një nder i madh për mua”, ka thënë Arbër Zeneli.

Zeneli deri tani ka shënuar tre gola dhe ka regjistruar tetë asistemi te Herenveni, ndërsa për Kosovën ka shënuar gjashtë herë në 15 paraqitje. /IndeksOnline/