22:49 / E Mërkurë, 28 Shkurt 2018 / indeksADMonline

Familja 11 anëtarëshe pa ushqim e ngrohje (Foto)

Derisa temperaturat minus po mbretërojnë në vend, familja Bekteshi nuk kanë me çka të ngrohen dhe as çka të hanë.

Ismajl Bekteshi kryefamiljari i 11 anëtarëve, prej tyre 9-të fëmijë është duke u përballur me varfëri të skajshme derisa nga pamundësia e kujdesit po i ngordhin edhe delet të cilat i kishte si shpresë të vetme për të mbijetuar, shkruan lajmi.net.Vendi ku Ismajli po jeton me familjen e  tij është në Gllogovicë, komuna e Prishtinës.

Ndërsa për ta ndihmuar ky është numri i tij 044 345 818 dhe për informata shtesë mund të kontaktoni në 044 307 106 të cilët ua tregojnë vendndodhjen e saktë të zotit të shtëpisë.