18:36 / E Mërkurë, 11 Korrik 2018

Federer eliminohet nga Wimbeldoni, mposhtet nga tenisti afrikan

Roger Federer është jashtë Wimbledonit pas një ndeshje epike me afrikano-jugorin, Kevin Anderson.

Federer fitoi dy setet e para përpara një rikthimi të pabesueshëm nga Anderson, shkruan indeksonline.

32 vjeçari e brazoi rezultatin në 2-2, përpara se ta fitonte setin vendimtar me rezultat 13-11dhe të kualifikohet në gjysmëfinale.

Anderson është në pozitën e shtatë në ranglistën e përgjithshme botërore. /IndeksOnline/