15:15 / E Enjte, 22 Shkurt 2018

Ferrari prezanton “bishën” për Botërorin 2018 (Foto)

Scuderia Ferrari ka prezantuar veturën SF71-H me të cilën do të garojë në Botërorin 2018, shkruan indeksonline.

“Kokëkuqja” do të ketë ngjyrën e zakonshme, e kuqe dhe do të ketë një sistem më të përparuar në krahasim me një vit me parë.

Ajo do të pilotohet nga Sebastian Vettel dhe Kimi Raikkonen.

Presidenti i skuadrës italiane është shprehur optimist se Ferrari do të triumfoj në këtë Botëror. /IndeksOnline/