22:40 / E Diele, 24 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Festa e Kritëlindjeve, Lulzim Basha uron besimtarët

Kryetari i opozitës Lulzim Basha me anë të një postimi në Facebook, ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë për Krishtlindje. Postim i Bashës.

Nga zemra ju uroj të gjithë besimtarëve të krishterë dhe të gjithë shërbëtorëve të Zotit në kishat, katedralet, dhe manastiret e dioqezave shqiptare, në vendlindje dhe diasporë, Krishtlindje të Gëzuar dhe të Bekuar! Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët kudo ku janë!