15:02 / E Enjte, 02 Gusht 2018 / indeksADMonline

Fiat Chrysler tërheq mbi 1.4 milion makina

Kompania e automobilave Fiat ka tërhequr më shumë se 1.4 milion pick-up “Ram” në SHBA dhe Kanada, për shkak të mundësisë që pjesa e prapme e makinës mund të hapet derisa është në lëvizje.

Tërheqja vlen për modelet “Ram 1500”, “Ram 2500” dhe “Ram 3500” të prodhuara në periudhën nga 2015 në 2017, transmeton AP. /IndeksOnline/

Temat: