16:15 / E Enjte, 08 Mars 2018 / indeksADMonline

Ford prezanton Mustangun që ofrohet për Evropë

Ford do të ofrojë për blerësit në Evropë motorin më pak të dobët V8 në krahasim me atë që prodhohet për Bullittin amerikan.

Prodhuesi amerikan në sallonin e automobilave në Gjenevë ka sjellë versionin evropian të kësaj veture të pajisur me motor 5.0 V8 me 464 kuaj fuqi derisa ai amerikan është 475 kuaj fuqi.

Motori është i pajisur me ndërrues manual prej gjashtë shpejtësive. Blerësit mund të zgjedhin ndërmjet dy ngjyrave – Shadow Black dhe Highland Green. 

Ford Mustang Bullitt pritet te dal në shitje kah fundi i këtij viti. /IndeksOnline.

It’s one of the most epic car chases in movie history. Almost 10 minutes long, the iconic sequence in the Warner Bros. film “Bullitt” follows Steve McQueen at the wheel of a 1968 Mustang GT fastback as he chases two hitmen through the streets of San Francisco.
It’s one of the most epic car chases in movie history. Almost 10 minutes long, the iconic sequence in the Warner Bros. film “Bullitt” follows Steve McQueen at the wheel of a 1968 Mustang GT fastback as he chases two hitmen through the streets of San Francisco.
It’s one of the most epic car chases in movie history. Almost 10 minutes long, the iconic sequence in the Warner Bros. film “Bullitt” follows Steve McQueen at the wheel of a 1968 Mustang GT fastback as he chases two hitmen through the streets of San Francisco.