08:12 / E Diele, 08 Prill 2018

Formacionet e mundshme: Real Madrid – Atletico Madrid

Sot zhvillohet derbi madrilen, Real Madrid – Atletico Madrid, i vlefshëm për xhiron e 31’të në La Liga.

Skuadra e Real Madridit rrezikon ta mbaj edhe pozitën e tretë në rast të humbjes, kurse në rast të fitores mund t’i afrohet Atleticos dhe të luftojë për pozitën e dytë në tabelë, shkruan IndeksOnline.

Takimi nis nga ora 16:15 dhe luhet në stadiumin “Santiago Bernabeu”.

Më poshtë i keni formacionet e mundshme për këtë duel…

Real Madrid: Navas; Marcelo, Varane, Ramos, Carvajal; Asensio, Casemiro, Modric, Lucas; Ronaldo, Benzema

Atletico: Oblak; Godin, Lucas, Savic, Juanfran; Koke, Gabi, Ninguez, Correa; Costa, Griezmann

Mos i humb