07:45 / E Enjte, 24 Maj 2018 / indeksADMonline

Fotografitë të pabesueshme që tregojnë se sa ka ndryshuar bota për 100 vjet

Jeta ndryshon çdo ditë. Diçka zhduket në të kaluarën, duke e liruar rrugën për diçka të re. Nuk mund të mbani gjithmonë hapin e ndryshimit, shkruan Bright Side, transmeton Indeksonline.

Më poshtë gjeni disa fotografi të cilat na kujtojnë se bota ka ndryshuar përgjatë 100 viteve të fundit. Është pothuajse e pamundur të imagjinosh se cilat ishin gjërat si të gjitha ato vite më parë.

Kuaj dhe makina të shtrenjta.

2. Një metodë e rrezikshme për udhëtim

Për të thirrur një vend tjetër, duhet të merrni me qira një kabinë telefonike

Takime virtuale me njerëz në çdo vend, pa u larguar nga dhoma juaj

Rryma alternative është një lodër e rrezikshme e Nikola Tesla.

Themeli i jetës moderne urbane.

Banje një herë në javë me acid borik në vend të shamponit

Dushe ditore dhe qindra produkte për pastrim

Një këngë në një rekord të madh gramophone plastike.

Të gjitha llojet e muzikës së botës në një pajisje të vetme

Energji diellore dhe bateri elektrike.

 John Rockefeller

Gratë në mënyrë eksplicite të zbulimit të rroba banje.

Një grua në një rroba banje të zakonshme

Sot