20:04 / E Mërkurë, 07 Mars 2018 / indeksADMonline

Fury sfidon Joshuan për 1000 funta (Video)

Tyson Fury e ka sfiduar kampionin e peshave të rënda, Anthony Josha në një garë vrapi prej dy kilometrash, shkruan indeksonline.

Ai ka vënë një bast prej 1000 funtash dhe paratë do të dhurohen për bamirsi.

“Unë sfidoj Anthony Joshua në një sfidë sportive për bamirësi për 1000 funta. Fituesi i merr të gjitha dhe i dhuron për bamirësi në një garë 2000”.

“Unë do të thosha se unë jam një atlet më i mirë se ju Anthony dhe unë jam i gatshëm për të provuar atë, 2000 metra e cila është distanca juaj e zakonshme për një garë”.

“Ju dhe unë – një në një – Sport Relief 2018. Sfida është atje – topi është në gjykatë”, ka thënë Fury. /IndeksOnline/

Temat: