23:58 / E Premte, 09 Dhjetor 2022 / Gj. Sh

Futbollistët e Argjentinës akuzojnë gjyqtarin Mateu Lahoz

Argjentina ka arritur të kualifikohet në gjysëmfinale të Kupës së Botës, pasi mposhti Holandën pas ekzekutimit ë penalltive.

Pas përfundimit të ndeshjes, futbollistët e Argjentinës e kanë akuzuar gjyqtarin Mateu Lahoz për referim, transmeton IndeksOnline.

Gjyqtari spanjoll theu rekord sa i përket kartoneve duke dhuruar 17 të verdh dhe një të kuq.

E për këtë referim të Lahoz, Lionel Messi dhe ‘Dibu’ Martínez hodhen kritika ndaj tij.

 “Unë nuk dua të flas për arbitrin sepse nuk mund të jesh i sinqertë. Nëse flet, ata të penalizojnë. FIFA duhet të mendojë për këtë, ata nuk mund të vendosin një gjyqtar të tillë për këto raste. Ata nuk mund të vendosi një arbitër që nuk është në lartësinë e detyrës. Ne kishim frikë para ndeshjes. lojës. Ka shumë detaje në fushë që e kuptoni se duan t’i ‘anojnë'”, tha Leo: “Nuk ishte për ne të Shkoni në kohën e shtuar dhe shumë më pak në penallti. Kemi vuajtur shumë”, ka deklaruar Messi.

“Ne kishim arbitrin më të keq në Botëror deri më tani . Nuk e di se çfarë mori arbitri nga gjuajtja e lirë, ai dha 10 minuta kohë shtesë. Ai donte që ata të na lidhnin,” tha portieri: “Ai arbitri. është i çmendur, arrogant.Ti thua diçka dhe ai të flet keq… Meqë mbeti jashtë Spanja, mendoj se donte të linim edhe ne”, tha Martinez./IndeksOnline/