13:21 / E Hënë, 20 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Futbollisti i Barcelonës rikthehet pas 632 ditësh

Thomas Vermaelen do t’i jap fund mungesës së tij në La Liga, shkruan indeksonline.

Ai do të rikthehet kundër Valencias pas një mungese 633 ditësh.

Vermaelen pësoi një lëndim në ndeshjen kundër Getaffes me 12 mars 2016 dhe më pas u huazua te Roma.

32 vjeçari, sezonin e kaluar ishte i huazuar te Roma, mirëpo bëri vetëm 12 paraqitje pasi kishte probleme me lëndime. /IndeksOnline/