19:30 / E Enjte, 14 Qershor 2018

Gëzohen ‘bosat’ e Bechtel-Enkas (Foto)

Sot edhe zyrtarisht është përuruar segmenti i tretë i autostradës “Arbën Xhafer”, Prishtinë-Kaçanik.

Përurirmi i këtij segmenti mblodhi figurat kryesore në vend, duke nisur nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, kryeministri, Ramush Haradinaj si dhe ambasadori amerikan, Greg Delawie.

Mirëpo, aty nuk munguan edhe krerët e lartë të kompanisë së njohur, Bechtel-Enka, shkruan Indeksonline

Të njëjtit ishin ‘happy’ me të përfunduar ceremonia e prerjes së shiritit të këtij segmenti të rëndësishëm për vendin.

Foto më poshtë: