18:35 / E Martë, 24 Prill 2018 / indeksADMonline

Gjendet vajza e zhdukur në Ferizaj, kishte dalë vullnetarisht nga shtëpia

Polica e KosovA�s nA� Ferizaj ka arritur tA� gjejA� vajzA�n e raportuar gjatA� vikendit si tA� zhdukur nga familjarA�t e saj.

ZA�dhA�nA�si i PolicisA� nA� Ferizaj, Agim Gashi ka treguar pA�r KosovaPress se me datA�n 22.04.2018 njA� vajzA� e mitur ishte raportuar si e zhdukur nga familjarA�t e saj. Rasti A�shtA� evidentuar edhe nA� raportin 24 orA�sh tA� PolicisA�.

Me tA� marrA� lajmin njA�sitA� patrullues kanA� dalA� nA� qytet dhe e kanA� gjetur vajzA�n nA� qendrA�n e qytetit tA� Ferizajt. Gashi nuk ka dhA�nA� detaje se ku saktA�sisht dhe nA� A�farA� gjendje A�shtA� gjetur vajza, mirA�po ka bA�rA� tA� ditur se ajo ka deklaruar se ka dalA� me dA�shirA�n e saj nga shtA�pia e prindA�rve.

a�?A�shtA� sjellur nA� stacionin policor, ku nA� prezencA�n e punA�torit nga qendra pA�r punA� sociale ka deklaruar se A�shtA� dalur vullnetarisht nga shtA�pia dhe gjatA� kA�saj kohe ka qenA� duke qA�ndruar nA�pA�r qytetin e Ferizajta�?, ka treguar ai.

a�?Pas pA�rfundimit tA� deklaratA�s, e njA�jta A�shtA� marrA� nga prindA�rit e sajA� dhe A�shtA� kthyer nA� shtA�pia�?, ka thA�nA� Gashi.