13:53 / E Martë, 11 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Pas hedhjes së shortit, klubi i Superligës synon përforcime

Në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës, sot u hodhë shorti për fazën çerekfinale të Kupës së Kosovës.

Ferizaj, skuadra e Afrim Tovërlanit, do të jetë nikoqir i Feronikelit në këtë fazë.

Ndeshja në fjalë do të zhvillohet më 20 shkurt dhe do të jetë sistem prej vetëm një ndeshje, transmeton IndeksOnline.

Image may contain: one or more people, people playing sport and outdoor

Por, para hapjes së afatit kalimtar dimëror, Ferizaj ka treguar disa nga objektivat e klubit.

Klubi ferizajas ka njoftuar se së shpejti do t’i prezantojë disa transferime.

Me disa transferime, Ferizaj synon mbetjen në Superligë dhe avansimin sa më lart në Kupën e Kosovës./IndeksOnline/