07:56 / E Mërkurë, 20 Qershor 2018

Gjërat që duhet t’i din ata që pëlqejnë të flejnë pa rroba

Një anketë ka treguar se vetëm 30% prej nesh fle pa rroba dhe pjesa tjetër preferojnë të qëndrojnë në të brendshme e tyre, ose të në pizhame të rehatshme.

 Por gjumi i zhveshur ka disa fakte shkencore pro dhe kundra që ndoshta nuk dini, shkruan Bright Side, transmeton Indeksonline.

1. Kjo ju ndihmon të merrni gjumë më të thellë.

2. Mund t’ju ndihmojë të humbni peshë.

3. Ndihmon lëkurën tuaj.

4. Ndihmon në mbajtjen e flokëve të bukur

5. Mbajtja e organeve tuaja riprodhuese është më e lumtur.

 6. Ndërton besim.
7. Kjo e bën jetën tuaj të natës më të mirë

Ju nuk duhet të fleni lakuriq nëse:

8. Ju jeni një gjumë i përgjumur

 9. Ju keni një lëkurë delikate

10. Ju jeni të prirur për të marrë ftohje

11. Ju ndjeni ankth

 

Mos i humb