19:39 / E Mërkurë, 28 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Keni probleme me gjumë? Shkenca thotë se gratë duhet të marrin një qen pranë vetes

Femrat bëjnë gjumë më të rehatshëm nëse në prani kanë një qenë sesa një njeri ose mace, ka gjetur një studim i ri.

Hulumtimi novator nga Kolegji Canisius përdori një hulumtim ku gjysma e grave morën një qenë kur ranë në gjumë.

Ato që ishin nën shoqërinë e një qeni gjatë natës kishin tendencë për të shkuar në shtrat më herë, të flenë më mirë dhe të ngrihen më herët në mëngjes.

Fjetja pranë një qeni të mbuluar me qime mund të bëjë që gratë të ndjehen më të rehatshme dhe më të sigurta sesa një partner njerëzor./Indeksonline/