14:44 / E Premte, 20 Prill 2018 / indeksADMonline

GjA�rat qA� ndodhin vetA�m kur jashtA� A�shtA� shumA� nxehtA�

Temperatura mA� e lartA� e regjistruar ndonjA�herA� nA� tokA� A�shtA� 56.7 gradA� celsius, sipas librit tA� rekordeve botA�rore Guinness.

Kjo A�shtA� vdekjeprurA�se dhe mund tA� shkaktojA� flluska nA� trup vetA�m duke qA�ndruar nA� ambient tA� hapur. Po ashtu edhe temperaturat e ulA�ta mund tA� shkaktojnA� probleme.

MeqA� vera po afrohet, ne vendosA�m ta��i zgjedhim disa fotografi nga temperaturat ekstreme dhe pasojat e tyre.

Duke shijuar gjakun e ngrirA�

Temat: