17:16 / E Mërkurë, 10 Tetor 2018 / indeksADMonline

Gjuhet që flasin futbollistët e Kosovës, ky është “gjeniu” i përfaqësueses

Futbollistët e Kombëtares së Kosovës luajnë gati të gjithë nëpër shtetet të ndryshme të Evropës.

At flasin dy e më shumë gjuhë dhe e bënë më të lehtë komunikimin me trajnerin, pasi ky i fundit nuk e flet gjuhen shqipe, shkruan indeksonline.

Një postim të bërë nga gazetari i njohur, Arlind Sadiku është zbuluar lista e gjuhëve që flasin dhe kuptojnë fuutbollistët.

Futbollisti që flet më shumë gjuhë është kapiteni i Kombëtares, Samir Ujkani i cili përveç gjuhës shqipe flet edhe anglisht, holandisht, italisht dhe frëngjisht.

Më poshtë është lisat e gjuhëve që flasin futbollistët e Kosovës. /IndeksOnline/