19:18 / E Enjte, 14 Qershor 2018

Goli i mbrëmjes u shënua nga ish-futbollisti i Real Madridit (Video)

Denis Cheryshev e nisi mjaftë mirë Kampionatin Botëror “Rusi 2018” duke shënuar dy gola.

Kombëtarja e Rusisë ka shënuar një fitore të thellë 5 me 0 ndaj Arabisë Saudite, shkruan IndeksOnline.

27-vjeçari, Cheryshev shënoi dy gola në këtë mbrëmje dhe që të dy ishin fantastik, por goli i dytë i shënuar në minutën e 90’të ishte diçka më special!

Kujtojmë që Cherychev ishte pjesë e Real Madridit gjatë sezonit 2009/13 dhe 2012/2016.

Ai tani është pjesë e Villarrealit ku ka zhvilluar afër 40 paraqitje dhe ka shënuar vetëm 2 gola./IndeksOnline/