09:32 / E Hënë, 22 Janar 2018 / indeksADMonline

Goretzka nuk vjen në Bayern

Presidenti i Bayernit të Mynihut, Uli Hoeness, kategorikisht mohon se lojtari i Schalke, Leon Goretzka do të mbërrijë në janar dhe thotë se do të jetë në qershor.

Goretzka ka arritur marrëveshje me kampionët gjerman, mirëpo transferimi i tij do të ndodh vetëm në qershor.

22 vjeçari ka nënshkruar kontratë katër vjeçare me Bayernin pas pesë vitesh qëndrim te Schalke. /IndeksOnline/