23:52 / E Martë, 16 Tetor 2018 / indeksADMonline

Griezmann hy në Top-10 të historisë së Francës

Antoine Griezmann ka hyrë në top-10 të golashënuesve në histori të Francës.

Me dy golat kundër Gjermanisë ylli i Atletico Madrid ka arritur në kuotën e 26 golave me fanellën e gjelave.

Megjithatë ai është vetëm tetë gola larg vendin të tretë që mbahet nga Trezeguet ndërsa Henry (51 gola) dhe Platini (41 gola) mbajnë dy pozitat e para. /IndeksOnline/