23:43 / E Shtunë, 23 Mars 2019

Gripi i i ‘rrëzon’ tetë lojtarë të kombëtares polake

Kombëtarja e Polonisë përkundër fitores 0-1 kundër Austrisë, nuk janë duke kaluar në një kohë të mirë.

Kjo për shkak të një gripi që i ka sëmurë tetë lojtarë, transmeton Indeksonline.

Trajneri i Polonisë e konfirmoi sot që një grip i ka sëmurë tetë lojtarë, duke përfshirë edhe dy sulmuesit, Milik dhe Piatek.

Me shumë gjasë, Polonia nesër do të paraqitet kundër Lativsë me shumë mungesa në formacion./Indeksonline/