23:24 / E Premte, 23 Shkurt 2018 / indeksADMonline

Grushte Live edhe në një emision televiziv

Në një emision të transmetuar LIVE në një televizion në Rusi, një luftë fjalësh mes ligjvënësit gjerman Andreas Maurer dhe politikologut ukrainas, Dmitry Suvorov eskaloi në dhunë fizike.

Fillimisht, konflikti filloi kur Muarer përmendi bombardimin që po ndodh në rajonin verior të Ukrainës, Donbass, për çka ai pohoi se ka lënë të vdekur së paku 200 fëmijë atje – diçka që u mohua nga Suvorov, i cili kërkonte fotografi relevante si provë.

Në tentim që ta qetësonte Suvorovin, udhëheqësi i emisionit, Andrey Norkin, tentoi që ta kapë atë për supi, por më pas u shkaktua një tollovi turme që bëri që disa të bien edhe në dysheme.

Temat: