08:48 / E Premte, 29 Maj 2020

Haki Rugova dikur ishte basketbollist i shquar, një foto nga karriera

Nënkryetari i LDK-së dhe kryetari aktual i Istogut, Haki Rugova ka qenë dikur basketbollist me profesion.

Në një fotografi të publikuar në vitin 1975, Rugova shihen me skuadrën në ish-skuadrën e quajtur Pobeda, shkruan Indeksonline.

Ish-bashkëlojtarët e kujtojnë Haki Rugovën si një basketbollist të shpejt e tejet preciz.

Pobeda ishte skuadër e njohur në Kosovë në vitet e 70-ta dhe garonte në Ligën e Parë./Indeksonline/

Mos i humb