09:04 / E Martë, 07 Maj 2019 / indeksADMonline

Haradinaj i dhuron Naim Malokut medaljen e Gjergj Kastriotit

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, në shenjë mirënjohje i ka dhuruar medaljen e Gjergj Kastriotit-Skënderbeut, ish- eprorit të UÇK-së Naim Maloku.

“Kënaqësi ta prisja këtë mëngjes veprimtarin e hershëm të çështjes shqiptare, eprorin e UÇK-së dhe bashkëpunëtorin tim të afërt. Naim Maloku një jetë ishte në shërbim të Kosovës”, ka shkruar kryeministri në Facebook. /Indeksonline/