16:14 / E Martë, 20 Mars 2018 / indeksADMonline

Haradinaj: Nuk kishim mbajt seancë po të mos ishin 80 vota pro

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se pas shumë pritjesh e debatesh, sot në Kuvendin e Kosovës diskutohet projektligji për demarkacionin me Malin e Zi, ku përveç marrëveshjes, është raporti i komisionit Bulliqi dhe marrëveshja në mes dy presidentëve, gjë që janë argumente të duhura për ta votuar projektligjin.

Ai pak para seancës tha se AAK do ta votojë projektligjin, ndërsa, duke njohur LDK-në, tha se të gjithë deputetët e saj do ta votojnë.

“Nuk kishim ardhë në seancë po të mos ishin 80 vota pro”, tha ai.