12:19 / E Premte, 17 Gusht 2018 / indeksADMonline

Harroni të gjitha, është vikend futbolli [Foto]

Pas Premier Ligës nga kjo javë fillojnë edhe Serie A dhe La Liga.

Ndeshja më e spikatur e këtij vikendi është padyshim derbi londinez mes Chelsea dhe Arsenal, ndeshje kjo e cila zhvillohet të shtunën nga ora 18:30.

Poashtu edhe Serie A sjell një derbi qysh në start të kampionatit. Të shtunën nga ora 20:30 takohen Lazio dhe Napoli në “Olimpico” të Romës.

Ndërkohë të dielën edhe La Liga starton me një derbi fantastik, ku takohen Valencia dhe Atletico Madrid.

Këto janë disa nga ndeshjet që ngjallin interesim më të madh nga dashamirët e futbollit: