23:36 / E Martë, 13 Shkurt 2018 / indeksADMonline

Haskuka: Nuk ka rrezik nga flamuri, Kosova po shkon nga budallakia e servilizmi

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka ka komentuar zhvillimet e fundit për zëvendësimin e flamurit kombëtar me atë shtetëror.

Ai në një postim në Facebook ka shkruar se nuk është flamuri ai që po rrezikon vendin.

“Shteti i Kosovës nuk rrezikohet nga flamuri kombëtar e as nga Shqipëria. Shteti i Kosovës po shkon kah gremina nga budallakia, hajnia dhe servilizmi”, ka shkruar Haskuka. /Indeksonline/