14:04 / E Martë, 06 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Hedhet shorti për Kupën e Kosovës, ndeshja kryesore zhvillohet në Mitrovicë

Në praninë e presidentit Agim Ademi, e ku ishin të pranishëm edhe Bekim Rexhepi anëtar i KE të FFK-së dhe anëtarët e Komisionit të Garave, Ismet Ahmeti e Abdyl Bellopoja, sot, është bërë tërheqja e shortit për rrethin e dytë (1/16) e finales për Kupën e Kosovës në futboll.

Në këtë rreth u përfshin edhe skuadrat e Superligës, e ku tri çifte do të jenë pikërisht me skuadrat e elitës.

Fillimisht të pranishmit i përshëndeti presidenti Ademi, i cili uroi klubet për garë korrekte, duke iu uruar fat në garat e kupës, transmeton IndeksOnline.

Image may contain: 4 people

Ndeshjet e këtij rrethi do të luhen më 27 nëntor.

Çiftet e rrethit të dytë:

KEK-u – Flamurtari
Bashkimi (K) – Vëllaznimi
Sharri – Gjilani
Minatori – 2 Korriku
Istogu – Ramiz Sadiku
Drenasi – Ballkani
Kika – Vushtrria
Dukagjini – Arbëria
Vitia – Drita
Lugu i Baranit – Liria
Vllaznia (P) – Besa
Ferizaj – Vllazëria (Zh)
Fushë Kosova – Onix
Drenica – Prishtina
Trepça’89 – Llapi
Trepça – Feronikeli./IndeksOnline/