23:34 / E Enjte, 21 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

I hodhën makinës Coca-Cola në vend të naftës, do të befasoheni nga rezultati [Video]

Disa të rinj kanë marrë guximin të kryejnë një eksperiment. Ata vendosën që që në vend të naftës t’i hedhin makinës Coca-Cola.Në fillim gjithçka u duk se do të shkonte në rregull, por pas 1 minute ndodhi ajo që nuk pritej.

Makina fillon humbet fuqi dhe shpejtësi derisa fiket, duke mos arritur të ndizej më. Djemtë e çojnë makinën në servis dhe për ta riparuar dhe mekaniku u kërkon 1500$.

Të ishin shqiptarë do u falej ky gabim pasi do kishin rrezikuar duke marrë shkasë nga çmimi i lartë i karburantit në Shqipëri, por të huajve, të cilët e blejnë dhjetëra lekë më lirë se ne nuk u falet. Megjithatë këta djem kanë bërë një eksperiment për ne shqiptarët.

Pasi kemi provuar me vaj gjelle të mos guxojmë ta provojmë me Coca-Cola pasi pasojat dihen. S’kemi ç’bëjmë, duhet të vazhdojmë ta blejmë karburantin me këtë çmim që e duan ata “lart”.